„Oslo Bors“

Oslo vertybinių popierių birža didelę svarbą teikia našumui ir saugumui

Oslo vertybinių popierių birža yra svarbiausias prekybos ir pramonės įrankis įsigyjant kapitalą. Kiekvieną dieną per Oslo vertybinių popierių biržą parduodama milijardai Norvegijos kronų ir kasdien šiose prekybos sistemose įvyksta daugybė sandorių. Per pastaruosius kelerius metus itin greita prekyba taip pat tapo įprastu reiškiniu. Prekybos sistemoms reikia saugyklų, kurios suteiktų našumą, darbinį laiką ir saugumą. 2009 metais investavusi milijonus į naująją IT infrastruktūrą, dabar „Proact“ yra vertybinių popierių biržos „garantas“ saugojimo ir atsarginio kopijavimo atžvilgiu.

Per pastaruosius kelerius metus Oslo vertybinių popierių birža labai išsiplėtė ir palaipsniui tampa tarptautiniu mastu pripažįstama vertybinių popierių birža, ypač naftos, energetikos, gabenimo ir jūros gėrybių sektoriuose. Daugiausiai prekiauja užsienio investuotojai, daugiau nei pusė brokerių yra iš užsienio.

Didesni iššūkiai
„Natūralu, kad dėl tokio milžiniško augimo nuolat atsiranda su IT susijusių iššūkių, kadangi palaipsniui didiname savo serverio ir saugyklos talpą“, – aiškina Tommy Nygren, Oslo vertybinių popierių biržos operacijų ir infrastruktūros vadovas. „Turėjome daugiau kaip 200 fizinių serverių, kurie reikalavo daug techninės priežiūros ir beveik nuolat reikėjo keisti serverių įrangą. Tokio tipo įrangos tarnavimo laikas paprastai yra vos treji metai. Dėl to mums taip pat reikėjo atlikti daug sistemos administravimo darbų, tinkle buvo daug apribojimų, o juostinis atsarginis kopijavimas užimdavo vis daugiau laiko, todėl vertybinių popierių biržos IT valdymo komanda turėjo kuo skubiau galvoti apie naujus variantus.“

Vis dėlto, šiuolaikinei vertybinių popierių biržai nuolatinis siekimas atsinaujinti technologijų atžvilgiu, neatsilikti nuo techninių naujovių yra ne vien racionalus veiklos būdas – būti naujovių centre taip pat reiškia pranašumo prieš konkurentus įsigijimą. Naujas duomenų centras. Nuo tada, kai 2008 metų pabaigoje Oslo vertybinių popierių birža nusprendė įsigyti naują IT infrastruktūrą, IT valdymo komanda aiškiai žinojo, ko ieško. „Nebuvo jokių kalbų apie krizę, tačiau pagalvojome, kad norint plėstis ateityje, pats laikas įkurti naują infrastruktūrą“, – tęsia Tommy Nygren. „Buvo keliami svarbūs reikalavimai – dėl mūsų sistemų virtualizavimo sumažinti fizinių serverių skaičių ir tokiu būdu sutaupyti energijai ir administravimui skiriamų lėšų.“

„Todėl norėjome iš naujo sukurti savo duomenų centrą, iš esmės naudodami virtualius serverius, kad galėtumėme supaprastinti sistemos techninę priežiūrą ir kuo labiau sumažinti jos poreikį.“ Ilgai laukti šios virtualizacijos rezultatų nereikėjo – šiuo būdu buvo itin sumažintas fizinių serverių skaičius, nuo maždaug 230 iki 110!

Skaitykite daugiau. Atsisiųskite PDF